Sajátkészítésű egyedi füzetborító
Kellékek
-
füzetek
-
színes karton (vagy színes papír)
-
ceruzák (grafit, színes, filcek, stb.)
-
ragasztó (folyékony, stift, stb.)
-
cellux (jó sok! xdd és ne az a keskeny, hanem széles cellux)
-
olló
-
díszítő elemek (régi naptárból kivágott képek, mintás karton, stb.)
-
öntapadócsíkos fólia
1. lépés - alapozás
A legelső lépés, hogy felragasztunk egy alap lapot (legyen akár színes, akár sima fehér lap) a füzet elejére és hátuljára. Nagy füzet esetén egy A4-es lap teszi ki az egyik oldalát illetve egy másik a másik oldalát, kis füzet esetén pedig egy A4-es lap fektetve elég az egész füzetre. Lehetőleg úgy ragasszuk fel a lapot, hogy egy kicsi lelógjon a füzetről, hogy ott a lelógó csíkot behajtva letudjuk ragasztani. Itt ajánlom a celluxot. Amennyiben kicsi a lap és nem marad lelógó rész, akkor az oldal mentén végighúzunk egy celluxcsíkot, szépen egyenesen és azt hajtjuk be a másik oldalra. Ha valaki nem akarja ily módon leragasztani a széleket, akkor nem kötelező. Kitalálhat más megoldást, vagy szimplán csak bízik abban, hogy a ragasztó nem fog a lap szélein elengedni és nem hajlk fel az alaplap. :)
2. lépés - díszítés
Úgyvélem ezt a részt, nem kell nagyon részleteznem. Mindenki saját ízlése szerint ragasztgathat különböző formákat, képeket a füzetre. Lehet montázsszerűen vagy össze-vissza, de akár szimmetrikus minta alapján is. Itt elővehetjük a régi naptárak képeit és azokat is rá lehet ragasztani, akár ablakszerűen, akár montázsként. Akiknek több türelmük van, azok rajzolhatnak is a füzetre bár ahhoz azt ajánlom, hogy akkor még ezt az alap lap felragasztása előtt tegyék meg, hogy rárajzolnak, mert utána a ragasztó miatt nem lehet majd szépen rajzolni rá. Ha nincs ötletetek, akkor a cikk legalján van egy kép az én alkotásaimról, onnan is nyerhettek ihletet. Unokahúgom például külön kis képeket rajzolt, amit később kivágott, majd ráragasztott egyet-egyet a különböző kisfüzeteire.
3, lépés - fóliázás
Tipp! Ajánlott még a fólázás előtt ráírni a neved, osztályod és a tantárgyat a füzetre, amennyiben kívül szeretnéd ezeket feltűntetni.
Gondolom a közönséges kis- és nagyfüzeteket mindenki tudja, hogy kell ilyen öntapadócsíkos fóliával lefedni. Na de mi a helyzet a spirálfüzettel? Erre kitaláltam egy tök jó módszert. Persze meglehet oldani másképp is, de nekem ez a módszer bevált. Kezdésképpen a fólia két végét az öntapadócsík mentén levágjuk.
Ezután félbevágjuk a fóliát, majd az egyik oldaláról lehúzzuk az öntapadócsíkot és a spirál mentén leragasztjuk.
Ezután kinyitjuk a füzetet majd jól ráfeszítjük a fóliát az elejére (azért nem kell nagyon durván xd) majd a lap belsején lerögzítjük egy kis celluxdarabbal. Utána az egész fóliát a szélénél leragasztjuk celluxal. Már nincs is más dolgunk csak levágni a szélén maradt fölöslegeket és utána megcsinálhatjuk ugyanezt a másik oldalon.
Kész is van! :D Itt vannak az én műveim egy kupacba. Az illusztrációban láthatott fekete-sárga az öcsém alkotása! :D
(Katt a képre nagyobb méretben való megtekintésért!)
Fotók: Saját
Cikk: Saját
Alkotók: Öcsém, Unokahúgom és Én :)
|